Forum Rozmaitości (bywa że i) Biblijne Strona Główna

Rozmaitości (bywa że i) Biblijne
Forum serwisu "Rozmaitości Biblijne i nie tylko..."
Odpowiedz do tematu
dinx

Odpowiedz z cytatem
No, jak już racjonalista coś opublikuje, to musi być na poziomie... Smile

Ale do rzeczy! Proszę mi znaleźć parafię, gdzie tak pięknie mówią, że homoseksualizm jest grzechem, że w ogóle są inne grzechy itd. Bo ja bym tam chętnie wysłał znajomego, który mi z uporem godnym lepszej sprawy wciska, że właśnie Kościół jest nieczytelny, że nie wiadomo, co jest grzechem, że katecheza jest jakaś rozwodniona. I mało nie buchnąłem smiechem, jak przeczytałem o tej nerwicy eklezjogennej. I to gdzie? W Niemczech? Pic na wodę!!! Nie ma chyba Kościoła mniej czytelnego w Europie niż Kościół w Niemczech!!! Wystarczy poczytać tu na tym forum.

Kościół nikomu nie każe przestać być homoseksualistą - wymaga tylko wobec swoich wiernych stosowania zasad znanych z Biblii, znanych w Kościele od samego początku: żeby swoich emocji nie uzewnętrzniali wobec drugiej osoby na sposób seksualny. I tyle.

A wracając do racjonalisty, właśnie to odwołanie do nerwic religijnych w Niemczech - gdzie w ogóle termin "nauczanie kościelne" istnieje tylko od wielkiego święta w niektórych gazetach, a i tak nikt nie wie, o co chodzi i czego ono dotyczy - zastanowiło mnie, czy ten artykuł nie jest pisany aby pod polskiego odbiorcę... Ubieranie w naukowość przerabialiśmy już w wydaniu komunistów - też wszystko było naukowo udowodnione, tylko potem nie było co do garnka włożyć.

Co do samobójstw homoseksualnych - nie chcę banalizować tragedii ludzkiej, ale to przecież organizacje homoseksualne same wzbudzają dziwne nastroje społeczne. Przecież nikt się nie musi obnosić ze swoją orientacją seksualną - i w Polsce nie ma zwyczaju o nią pytać. Więc w czym problem? To raczej homoseksualiści się zamykają w getcie - mają nawet lokale, gdzie się wchodzi "na kartę"...
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
dinx

Odpowiedz z cytatem
Aha, jeszcze jedno. Co do tego uwewnętrzniania, uzewnętrzniania. A może nauczanie kościelne szkodzi również złodziejom, zabójcom, łapówkarzom, piratom drogowym, brakorobom? Kurcze, ten Kościół to głosi jakieś bardzo stresogenne zasady!

Ale nie kijem to pałką! Gdyby Kościół tych zasad nie głosił, to by się niektórzy odważni zgłosili za dwadzieścia lat z żądaniem odszkodowania: gdyby mi Kościół powiedział "nie cudzołóż", to bym się nie nabawił konsekwencji. A miał obowiązek powiedzieć. Skoro nie powiedział, niech przeprosi i zwróci koszta....
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Homoseksualizm