Forum Rozmaitości (bywa że i) Biblijne Strona Główna

Rozmaitości (bywa że i) Biblijne
Forum serwisu "Rozmaitości Biblijne i nie tylko..."
Odpowiedz do tematu
tytus

Odpowiedz z cytatem
Sivis Amariama napisał:
Przecież dorosły człowiek potrafi nie używać seksualności i nie być z tego powodu nieszczęśliwym.

ale czy ja mówię o szczęściu czy nieszczęściu?
Stworzono mnie z tą całą seksualnością, jest piękna, i nie widzę powodu żeby z niej nie korzystać jeśli nikomu nie czyniłbym krzywdy a w tym przypadku byłoby to nawet zgodne z moim sumieniem...

Jednak w przypadku zakażenia HIV-em jednego z partnerów współżycie seksualne jest wystawianiem na krzywdę tego drugiego partnera i dziecko, gdyby się poczęło. I tej sytuacji sumienie, choćby nie wiem jak uległe, nie ma siły zmienić.

Inna sprawa - może się mylę - ale chyba nie ma obowiązku korzystać z seksualności, jeśli można to uzasadnić ważnym powodem.

Przepraszam za niedyskretne pytanie, ale naprawdę miałbyś odwagę przy użyciu prezerwatywy współżyć z kobietą, która jest nosicielką HIV-a?

Odpowiedz z cytatem
Sivis Amariama napisał:
Są specjalne, grubsze prezerwatywy. Jak ktoś i im nie ufa, może zastosować te super-grube, przeznaczone dla pederastów Laughing
[nie pękają, niczego nie przepuszczają, nie zsuwają się]

O kurcze, to skąd w środowiskach gejowskich tylu zarażonych HIV-em? Pewnie nie wiedzieli, że jest już wynalazek, który by ich skutecznie zabezpieczył!!!

Odpowiedz z cytatem
Przepraszam za niedyskretne pytanie, ale naprawdę miałbyś odwagę przy użyciu prezerwatywy współżyć z kobietą, która jest nosicielką HIV-a?

Nie. Katolicka etyka jest spójna z moim sumieniem, i ten przypadek zdecydowanie nie dotyczy mnie.

O kurcze, to skąd w środowiskach gejowskich tylu zarażonych HIV-em? Pewnie nie wiedzieli, że jest już wynalazek, który by ich skutecznie zabezpieczył!!!

z tego co wyczytałem, to weszło na rynek niedawno Cool
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autora
tytus

Odpowiedz z cytatem
Sivis Amariama napisał:
Katolicka etyka jest spójna z moim sumieniem

Great! Tylko to zabrzmiało tak, jakbyś przebierał w dziesieciu etykach i dopiero ta okazala się spójna z Twoim sumieniem. Chyba zaczynam rozumiec, co znaczy: "Nie wyscie Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem". To nie my robimy Chrystusowi łaskę, ze wybieramy Jego zasady moralne...