Forum Rozmaitości (bywa że i) Biblijne Strona Główna

Rozmaitości (bywa że i) Biblijne
Forum serwisu "Rozmaitości Biblijne i nie tylko..."
Odpowiedz do tematu
Jak dziękować?
magda

Odpowiedz z cytatem
W jaki sposób najlepiej można podziękować za otrzymane łaski? Chodzi mi tu o coś "poważniejszego", np, że kobieta starająca się od lat o dziecko prosi o wstawiennictwo jakiegoś świętego i nagle zachodzi w ciążę- albo jakieś cudowne uzdrowienie itp.
Czy wystarczy po prostu powiedzieć "dziękuję Panie Boże", czy może wypadałoby coś więcej?
Może odprawienie 9 pierwszych piątków? Albo danie pieniędzy na jakiś cel? A może post? Albo zrobienie jakieś konkretnej, dobrej rzeczy dla kogoś? Jak myślicie?
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailAdres AIM
Czarny

Odpowiedz z cytatem
Myślę, że trudno tak do końca powiedzieć jak dziękować za taką łaskę.
Często bywa tak, że człowiek, który został obdarowany szczególną łaskę (np.uzdrowienie cielsne) zmienia swoje życie (większa zażyłość z Bogiem) - doświadczył czegoś co odmieniło nie tylko wymiar cielsesny, ale także duchowy. To jest moje subiektywne zdanie.

Co do dziękowania Bogu - myślę, że każdy wie jak podziękować za otzymaną łaską. Najważniejsze jest to, aby podziękowanie było prawdziwe - tzn. z zaangażowaniem całego serca. Wydaje mi się, że Bóg nie wymaga od człwowieka konkretnej podzięki za konkretną łaskę. Ważne jest to, aby pamiętać co nam uczynił i starać się dobrze życ- najpiękniej jak potrafimy. A dodatkowym podziękowaniem może być jakaś konkretna inicjatywa - np. pielgrzymka do sanktuarium, dobroczynna inicjatywa, lub postanowienie modlitewne na jakiś dłuższy czas (np. codziennie przez pół roku będę odmawiał 10 różańca jako podziękowanie za łaskę).

Jak człowiek o coś prosi to później dziękuje-w relacji do Boga jest podobnie- to jest chyba naturalne?
Pozdrawiam. Może coś sie rozjaśniło...
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Jak dziękować?